Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

МЕДИЧНА РЕФОРМА НА КІРОВОГРАДЩИНІ. ВСЕ ПО ПОЛИЧКАХ

10.07.2018

Нещодавно відбулася  обласна конференція Госпітальних рад, організована Асоціацією політичних наук.   Секретар Госпітальної ради центрального госпітального округу, спеціально для komora.info, розповідає про хід  медичної реформи на Кіровоградщині:

  • Відбулася конференція представників Госпітальної ради та Госпітального округу. Які основні питання обговорювалися? Які проблеми є нагальними?
  • Процес та стан реформування первинної ланки медичної допомоги на рівні усіх територій області. Основними питаннями стали:  стан автономізації центрів первинної медико-санітарної допомоги; стан процесу підписання декларацій з пацієнтами сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами; обговорення проблем співфінансування медичної галузі за рахунок коштів медичної субвенції,  що розподіляється на ОТГ. Найбільш гостро звучало питання щодо підписання декларацій з пацієнтами. Деякі райони показують дуже слабку динаміку у процесі підписання. Серед проблем, що стоять на заваді збільшенню кількості підписаних декларацій, були згадані  проблеми недостатності лікарів по окремим територіям. Один з представників ЦПМСД зазначив, що проблема пов’язана з труднощами у закупівлі комп’ютерного обладнання. ЦПМСД через ПРОЗОРРО закупив комп’ютери, однак один з учасників оскаржив процес закупівлі, це і призвело до зменшення темпів у підписанні декларацій. Загалом, найнижчий темп з декларування демонструють Устинівський районний центр (1 % від загальної кількості населення підписали декларації), «Центр первинної медико-санітарної допомоги» у місті Олександрія - 4 %. В цілому область має не найгірші показники на національному рівні. Станом на час проведення конференції в системі E-Health було зареєстровано 33 суб’єкти, що надають первинну медичну допомогу. Це 27 ЦПМСД, що діють в області, а також, скоріш за все,  приватні заклади (у кількості 5 ), що також на ряду з комунальними закладами, надаватимуть первину медичну допомогу. Обговорення проблем відкрило важливість надання допомоги ОТГ в тому, яким чином вони мають забезпечувати своїх мешканців своєчасною, доступною та якісною медичною допомогою. Особливу увагу було приділено досвіду Помічнянської ОТГ та Устинівському ЦПСД. Проблеми, які мають ці території були озвучені помічнику народного депутата України Костянтина Яринича Ганні Трушевич для отримання сприяння на національному рівні. Важливість вчасного та правильного реформування первинної ланки закладає підвалини та дає неоціненний досвід для подальшого реформування вторинної ланки медичної допомоги, якою займаються госпітальні ради.

За  показниками минулого місяця у  місті Знам’янка та Знам’янському районі підписано близько 30% декларацій від запланованих 100%. Окрім того, усі  медичні заклади первинної допомоги обладнані необхідною технікою.

  • Питання створення хоспісу на теренах області  дуже палко обговорювалося на засідання Госпітальної ради у м. Знам’янка. То який стан справ зараз?
  • Насправді,  область має лише один заклад для частини пацієнтів, які потребують паліативної допомоги. Такий заклад діє лише в місті Кропивницький. Однак,  це не хоспіс в повному розумінні цього слова. Це лише відділення у міській лікарні для частини паліативних пацієнтів. У цьому відділенні не можуть отримувати медичні послуги пацієнти з інфекційними захворюваннями. У районах взагалі таких медичних закладів немає, однак,  в кожній лікарні мають бути «паліативні ліжка» для пацієнтів району. Зрозуміло, що такий підхід – не вихід у забезпеченні пацієнтів фаховою паліативною допомогою. Тому, для області актуальним є розвиток системи паліативної допомоги для всіх категорій пацієнтів. Одним з таких заходів є відкриття хоспісних чи паліативних відділень в кожному госпітальному окрузі. Департамент охорони здоров’я «спустив» вирішення цього питання на госпітальні ради. Поки що жоден госпітальний округ не взяв на себе обов’язок зі створення  хоспісу чи паліативного відділення чи відділень. Про відкриття таких відділень були дуже довгі і палкі обговорення, але вирішили вивчити ситуацію по кожному району окремо. Це поки що все, що є на даний час. Тому дуже важлива участь громадськості у наданні госпітальним радам допомоги у вирішенні питань забезпечення пацієнтів якісною паліативною допомогою. Це є одним з пріоритетів нашої громадської коаліції «Рада Експертів», тому ми плануємо працювати в даному напрямку і надалі.

Далі буде

Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges