Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Страйк. Віхи історії Знам'янки

9.09.2018

 Ввечері 9 жовтня 1905 року телеграфісти Петро Більський і Антон Семенов, як зазвичай, заступили на зміну. Прогуділи гучно звуки гудків, який сповіщав про кінець робочого дня для одних і початок для інших. Через декілька хвилин надійшла телеграма з Харкова:

 «В Харъкове, по зову московского забастовочного комитета, железнодорожники остановили работу. Просим поддержать!» 

  Телеграфісти одразу ж переслали повідомлення на сусідні станції та роз’їзди, а самі, покинувши роботу, пішли в свої гуртожитки - казарми на нараду з іншими товаришами.

   Зранку гудок залізничної майстерні гучно і безперервно скликали всіх робітників на раду. Прийшов і Андрій Лисенко. Тут пригадалось їм все: і ненормований робочий день по 10-15 годин, бараки в яких вони живуть , заробітня платня по 10-15 рублів, холодні зимові ночі в вагонах без опалення, арешти їх побратимів і побиття жандармами. Раніше їх це стримувало, вони ще вірили керівництву – писали петиції з своїми вимогами і сподівалися на оте «мы постараемся кое-что сделать». Але сьогодні , коли вже всі бачать який вампір сидить на троні, коли вся країна бориться за свої права, страйкує – знамя`нчани не можуть стояти осторонь! Вони оголошують страйк!  Андрій Віталійович його очолює.

Вони ще не знають, що їх чекає попереду. Розуміють , що реакція не змусить себе чекати. Але вони готові – сьогодні вони тут господарі!

Знам`янчани зуміли добре зорганізуватися і підтримати порядок . За два тижні страйку не було зафіксовано жодного порушення громадського порядку на станції. Проте каральні загони 136-Таганрозького полку вони призупинили досить не мирно – пустивши їм на зустріч потяг без машиніста. 26 жовтня все ж ці частини блокували станцію.

 Багато хто з організаторів постраждав – отримали так званий «вовчий квиток». Серед них були і ті телеграфісти і Андрій Віталійович.

  І знову життя ввійшло в своє русло. Знову гули гудки на станції , скликаючи всіх на роботу… Проте вже на 8-и годинний робочий день.

Інформація зібрана на основі джерел: 1. "Історія міст і сіл УРСР. Кіровоградська обл.",  2. "Микола Лисенко. Дні і роки" Р. Сокурульська і М. Чуєва. 3." Локомотивное депо Знаменка ОЖД. Шаги истории 1873-2008" В. Моліс.

Морговський Богдан Андрійович . Студен-історик КНУ ім. Т. Шевченка

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges