Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

СУДОВА РЕФОРМА. ЗМІНИ ТРИВАЮТЬ

03.08.2018

Президентом України анонсовано закінчення перезавантаження судової системи України вже на початку 2019 року. На якому зараз етапі реформування? Komora.info продовжує знайомити читачів зі змінами.

Всеукраїнські суди

Основною визначною подією літа 2018-го року було підписання ЗУ «Про вищий антикорупційний суд», який вступив у дію 14 червня. У  законі передбачено формування такого органу та його роботу. Перш ніж він запрацює, усіх кандидатів на посаду судів має оцінити Вища кваліфікаційна комісія. 2 серпня було оголошено початок прийому заяв на зайняття посади у Вищому антикорупційному суді України та його апеляційній палаті, а вже 14 вересня він закінчиться. Станом на 27 серпня  зареєстровано для розгляду 6 кандидатів. Загалом до такого суду мають набрати 39 працівників Феміди.

Місцеві суди

Паралельно зі створенням Антикорупційного суду триває процес реформування районних судів у окружні, якому передує кваліфікаційне оцінювання суддів, яке проводиться Вищою кваліфікаційною комісією. Станом на  8 серпня вже пройшли оцінювання 84 % суддів місцевих та апеляційних інстанцій. З поміж цієї кількості 130 суддів не підтвердили відповідність займаній посаді ( не склали іспит або не пройшли співбесіду). Нагадуємо, що цей процес триває вже 9 місяців, оскільки складається з декількох етапів: співбесіди, складного іспиту та аналізу досьє.  Результати оцінювання можна знайти на сайті Вищої кваліфікаційної комісії (https://www.vkksu.gov.ua/ua/news/).

Судові інновації

До кінця листопада 2018   без виключення суди усіх інстанцій зобов’язані підключитися до системи модуля автоматизованого розподілу справ, тобто у повному обігу забезпечити виконання процесу переходу на електронних документообіг. На  початок вересня має завершитись процес підключення до такої системи найбільших судових інстанцій. Восени 2018 року планується за відповідним графіком перевести на електронний документообіг та автоматизовану систему усі судові інстанції.

Ольга Полякова

У статті використанні данні https://www.vkksu.gov.ua/, https://ligazakon.net/Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges