Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Реорганізація системи професійно-технічної освіти – загроза чи виклики для Знам’янського професійного ліцею?

7.09.2018

На сьогодні в Україні прийняті нові закони  Про освіту,  Про вищу освіту, але правова база, яка регулює професійно-технічну освіту досі у розробці, є проект, який пройшов всі читання у Верховній Раді, але ще не затверджений. У Знам’янці віддавна працює вузькопрофільне училище ПТУ №12 та багатопрофільний  Знам’янський професійний ліцей (з 2001 року). Нині відбувається реформа і в цілому в Україні взятий напрямок на створення Міжрегіональних центрів, які будуть фінансуватись з кількох обласних бюджетів, а зараз – училище одне для кількох регіонів, а фінансування однобічне, тільки з обласного бюджету. 

 

  • На сьогодні ми готуємо фахівців для 5- 6 областей, а фінансування отримаємо тільки від Кіровоградського обласного бюджету, втім закон дозволяє фінансування з усіх рівнів бюджетів, - пояснює директор ліцею Сергій Смоляков. – На території Знам’янки були два неповнокомлектні навчальні заклади (має бути 301 учень у кожному такому закладі освіти) менше 200 учнів у кожному, а значить збільшується навантаження на бюджет вдвічі. Кошти ми отримаємо на учнів і їх кількість, а не на викладачів. Відбулося об’єднання, ми змінили назву двох училищ, зараз це Державний навчальний заклад Знам’янський професійний ліцей, але суть роботи лишилась та ж сама. Навчання відбувається у двох корпусах. Перший корпус за адресою: пров. Станційний, 4, там готують фахівців за професіями: кухар-кондитер, штукатур-лицювальник-плиточник і працівник фермерського господарства; другий корпус   - вул. Рози Люксембург, 7:  слюсар з ремонту рухомого складу, помічник машиніста, електровоза, тепловоза, касир квитковий, провідник пасажирських вагонів. Вперше з цього року почали роботу по дуальній системі. Двадцять наших учнів (на базі 11 класу) 30% навчального часу   вивчатимуть теорію на базі училища, а 70 % працюватимуть на підприємстві, тобто на філіях Одеської залізниці. У намірах  розвивати ще три напрямки професій за замовленням Одеської філії.

Тільки чотири училища в Україні, які ПАТ «Укрзалізниця» визначила пріоритетними для роботи  у дуальній системі професійної освіти, серед них і Знам’янський ліцей, а це гарантії того, що всі групи випускників по залізничному профілю 100% будуть працевлаштовані.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges