Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Ситуація зі сказом у м. Знам’янка та Знам’янському районі критична

17.10.2018

Враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин в  Кіровоградській області із 17 жовтня 2018 року на території Кіровоградської області розпочнеться компанія з пероральної імунізації диких  м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною із літаків. Чи будуть  застосовуються такі заходи і у Знам’янці та Знам’янському районі дізнавались журналісти KOMORA.INFO. 

Станом на 17 жовтня 2018 року у Знам’янці та Знам’янському районі зафіксовано та підтверджено 16 випадків сказу тварин. Останній у с. Юхимово Знам’янського району, де світський кіт покусав людей.

Така статистика щороку тільки збільшується, і якщо кілька років тому мова йшла про 5-6 випадків у рік, то зараз обрахунок пішов на десятки.

  • Ми додатково попередимо населення, коли саме у Знам’янському районі і м. Знам’янка відбуватиметься розкидання приманок з вакциною із літаків, але попереджаємо усіх громадян, щоб відбувався контроль і недопущення потрапляння та споживання таких приманок до рук дітей та дорослих, - наголосив начальник Знам’янського районного управління  Головного управління держспоживслужби в Кіровоградській області Олександр Хуторний, -  в останнє такі заходи проводились 10 років тому і це допомогло перервати ланцюг поширення сказу серед диких тварин та відповідно і загрози для людей. Приманки з вакциною розкидатимуть над лісовими та сільськогосподарськими угіддями області поза територіями населених пунктів. Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу. Держпродспоживслужба області звертається до жителів з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів.

Довідково. Сказ -  особливо   небезпечне   вірусне   захворювання   всіх теплокровних тварин і людини. Проникаючи в організм зі слиною, вірус по нервовим волокнам потрапляє до мозку,  де розмножується і після інкубаційного періоду (від 10 днів до року) проявляється клінічною картиною захворювання. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і  закінчується    летально(смертю). Головним профілактичним заходом є щеплення. Домашнім тваринам щеплення проводяться щорічно  в державних установах ветеринарної медицини. Лікування хворих  не проводиться. Хворих і підозрюваних щодо захворювання на сказ тварин негайно знищують за винятком випадків, коли були покусані люди або тварини.  При покусах людей чи тварин собаками, котами чи іншими тваринами - необхідно негайно звертатися відповідно в медичні заклади та установи ветмедицини. Собак, котів та інших тварин, які покусали людей чи тварин утримують на карантині впродовж 10 днів в ізольованому приміщенні або на прив’язі при періодичному нагляді з боку ветеринарного спеціаліста.

Оксана Войчишина

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges