Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Роман Безсмертний: Відчутних позитивних змін в країні можна досягти за три роки

19.10.2018

17 жовтня до Кропивницького з дискусією «Якої ми хочемо України» завітав відомий політик і майбутній кандидат у Президенти України Роман Безсмертний. 

Якої ми хочемо України…

У цій фразі немає знаку питання, бо всі слова важливі. Насправді, це спільне бачення майбутнього, яке, на думку організатора дискусії, має бути замовлене суспільством. Саме тому, подорожуючи зараз Україною, Роман Безсмертний закликає громадськість до серйозної розмови.

Війна несе в собі горе, смерть… і колосальний шанс.

Ключова проблема сьогодення –  війна. Вона несе в собі трагедію, але на думку Романа Безсмертного, водночас війна нас робить чистішими, більш чесними і дає шанс на зміцнення армії, відродження військово-промислового комплексу і суміжних сфер, створення нових робочих місць... Чому ж тоді на п’ятому році війни в країні немає свого патронного заводу? Продемонстровано 11 видів військової техніки, але жодна не поставлена на серійне виробництво, не забезпечено індивідуальний захист солдата і досі частину обов’язків держави виконують волонтери. Це свідчить про неспроможність системи держави вирішувати ті проблеми, які перед нею постають.

  • Я вже п’ятий рік ставлю запитання генералам – чому у 2014-му році командири військових частин не виконали Закон про оборону, Про правовий режим воєнного стану і статут? - Запитує Роман Безсмертний. - Відповідь поки що така – надійшов наказ не робити цього. То що є важливішим: виконати закон і присягу чи слухати чийсь наказ? Я не хочу далі аналізувати скільки таких законів не виконується….

Як розв’язувати проблему війни? Роман Безсмертний вважає, що треба створити сильну боєздатну армію, яка, в тому числі, посилить позиції України в переговорних процесах. Також для вирішення проблеми безпеки слід прийняти Закон про самооборону, Закон про територіальну оборону,  Закон про  зброю.

Територіальна оборона, на переконання Безсмертного, зможе виконувати не тільки функції підтримки армії, але й допомагати у забезпеченні громадського порядку.

Способом виходу з війни Роман Безсмертний вважає початок двох діалогів:  з Росією, бо саме звідти на окуповані території потрапляє зброя та боєприпаси, і там утримуються наші полонені. Та з мирним населенням Донбасу, яке попри окупацію, досі визнається всіма, як громадяни України. А це 3 млн. людей, які стали заручниками подій, дві третини з яких –  пенсіонери.

Коли настане час змін для українців?

На питання скільки часу потрібно, щоб українці відчули позитивні зміни у своєму житті, Безсмертний зауважив, що  результати ефективного керівництва проявляються не більше ніж за три роки. Показником такого руху стане проста статистика: які товари купують люди. Як тільки почнуть купувати більше середньострокових товарів (велика побутова техніка, електроніка) – значить   процес змін йде в правильному напрямку. Бо сьогодні люди переважно купують товари короткострокового споживання: їжу, одяг, ліки.  Друге, не можна у правлінні державою робити різких кроків. Наприклад, уряд Гройсмана різко понизив соціальні внески, а потім через два роки вернув їх назад. Такі різкі коливання і є проблемою. Вони провокують нестабільність в економіці.

  • Майстерність при прийнятті державних рішень проявляється тоді, коли людина відчуває позитивну тенденцію, - говорить Роман Безсмертний, - важливо показати динаміку. Ситуація нині, на жаль, демонструє інші показники, тому я так тривожуся, ми йдемо до соціального конфлікту…

На думку Романа Безсмертного в Україні давно пора вносити зміни до Конституції, бо нині у цьому державному документі менше третини – права людини, і більше двох третин – система державної влади.  Позиція має змінитись і більшу частину Основного Закону треба відвести правам та інтересам людини, а повноваження державних органів виписати кількома головними тезами.  Україна, як і інші країни, постійно змінюється, тому і законодавство слід змінювати,  щоб Конституція працювала на користь людини.

Злочинна бездіяльність – хто обраний і кого слід обрати до Верховної Ради?

Роман Безсмертний переконаний, що люди нині займаються самовиживанням, а інститути держави працюють на себе. 12% українців, які виїжджають працювати за кордон, лишається там на постійне проживання. Це їхній спосіб вирішувати свої побутові та соціальні проблеми, до яких байдуже нинішній українській державі.

Хто нині представляє інтереси українців у Верховній Раді можна побачити чи не щодень на телеканалах. Якщо не бійка, то сварка, якщо не шоу, то вистава. Але від такого шоу ціна на газ для  населення не зменшується. Роман Безсмертний працював у парламенті 15 років і має думки щодо зміни ситуації. Він переконаний, що для чергових виборів до парламенту треба застосовувати закон 1994 року, який передбачає двохтурову мажоритарну систему абсолютної більшості для обрання народних депутатів. Висунення кандидатів тільки від місцевих партійних організацій. Це дозволить кандидатам від народу протистояти великим грошам, якими сьогодні засіюють округи «парашутисти» зі столиці, коли починаються вибори.

  • Я обирався в парламент за різними системами, але двохтурова система 1994 року – це не одне сито, а два, тому я її вважаю найкращою. І там ти або розумний, або багатий, або і те і інше разом, - наголосив Роман Безсмертний, - але через таку систему ідіоти не пройдуть. Бо якщо у першому турі хтось голоси скупив, то у другому дуже швидко наступає ясність. Пора відкривати очі на все те, що відбувається.

 Телефони чиновників поставити на прослуховування - «правила гри» для всіх однакові

Звідки беруться офшори? Чому виникли монополісти, які диктують свої тарифи попри волю людей і неспроможність їх платити? Всі ці прояви життя українського суспільства для нас вже сприймаються як факт.

Роман Безсмертний говорить, що цьому слід покласти край, і можливо це тільки шляхом зміни моделі держави і встановленням однакових для всіх «правил гри». А чи це реально? Реально – стверджує політик, якби влада не заохочувала створення «схем», то їх би і не було.

  • Схему, коли державні та важливі суспільні питання вирішуються за допомогою занесеної в кабінет валізи з грошима, пора припинити. Як це зробити? Всі телефони чиновників поставити на прослуховування, - говорить політик, - всіх слухати, хто в кабінетах. У Польщі так давно. Кожен, хто йде на державні посади, має забути про захист своїх особистих прав, адже вони знають, куди йдуть і на що погоджуються. І жорстка відповідальність за посадові зловживання. А поки Президент чи Прем’єр будуть телефонувати голові Фонду держмайна або Антимонопольного комітету, і викликати їх до себе на килим – діла не буде.

Наприкінці зустрічі Роман Безсмертний побажав усім присутнім, щоб вони вірили в Велику Україну і творили її майбутнє власними руками.

Оксана Войчишина

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges