Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Створення національного  природного парку «Чорноліський» перейшло у практичну площину

25.10.2018

Взимку цього року розпочався процес  створення національного природного парку «Чорноліський», який ініціювала громада. 1 березня 2018 року відбувся  круглий стіл на якому обговорювали нюанси та доцільність існування парку. Попри усі недоліки, які були на той час, група активістів продовжила втілювати ідею.

На сьогоднішні вже зроблено багато кроків на всеукраїнському та обласному рівнях:

  1. Проведено професійне і громадське обговорення питання доцільності створення на території Кіровоградської області НПП (національного природного парку) «Чорноліський» у форматі круглого столу 1 березня 2018 року. Матеріали того зібрання тепер опубліковані за сприяння Віталія Останнього та Управління комунікацій з громадськістю. Було прийнято РЕЗОЛЮЦІЮ з підтримкою та теоретичним обґрунтуванням ідеї створення НПП.
  2. Відділом Українського географічного товариства в Кропивницькому (за дорученням учасників круглого столу) було подано КЛОПОТАННЯ до Мінприроди про підтримку такої ідеї. Окремо про таку ідею поінформовано очільників області: Олександра Чорноіваненка та Сергія Кузьменка.
  3. Мінприроди підтримало ініціативу учасників круглого столу і надіслало лист  з проханням до Кіровоградської ОДА, погодити клопотання з лісгоспами та подати матеріали проекту  створення нацпарку до Мінприроди для підготовки відповідного Указу Президента України.
  4. Ідею створення НПП «Чорноліський» підтримали очільники області. У червні 2018 року Сергій Кузьменко доручив департаменту екології та її керівнику реалізувати практично задум ініціаторів проекту,  створивши відповідну робочу групу.

Які кроки далі? Ситуацію коментує один з ініціаторів створення парку Андрій Домаранський  - кандидат географічних наук, голова відділу Українського географічного товариства в Кропивницькому:


«Зараз процес перейшов у практичну площину. На прохання Мінприроди, яке підтримало ідею створення НПП «Чорноліський», Кіровоградська ОДА має розробити проект майбутнього парку. Цю справу доручено департаменту екології при ОДА та її очільнику О. Ковтунову. У середу ним має бути оголошено склад робочої групи з розробки проекту. Сподіваюся, що до її складу увійдуть фахівці усіх напрямків, необхідних для грамотної розробки проекту парку: географи, ботаніки, зоологи, екологи, туризмознавці, історики та археологи. Як голова відділу Українського географічного товариства в Кропивницькому, що й був ініціатором поновлення ідеї створення першого національного природного парку в Кіровоградської області, я запропонував кілька варіантів персонального складу такої робочої групи.»


Чи вплине  створення Національно природного парку «Чорноліський»  на роботу лісгоспів покаже час.  Все залежить від правильного втілення ідеї, яка буде економічно обгрунтованою та домовленостей.

Ольга Полякова

За матеріалами  Андрія Домаранського  

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges