Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Споживачі дніпровської води в Знам’янці платитимуть більше, чому?

 7.11.2018

Обговорення підвищення вартості водопостачання та водовідведення для споживачів водогону «Дніпро-Кіровоград» набуває все більшого і більшого масштабу.  На офіційному сайті ОКВП «Дніпро-Кіровоград» від 2 жовтня було розміщено повідомлення про те, що «Відповідно до вимог постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016 р. №302-303 підприємством виконано розрахунки тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення та з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2019 рік.» - https://dnipro-kirovograd.com.ua/index.php?p=inf_tarif_2018_2

 ОКВП «Дніпро-Кіровоград» планує ввести в дію з 1 січня 2019 року ( 19,54 грн за куб. м за  централізоване водопостачання та 14,78 грн за куб. м за водовідведення – разом 34,32). 

 Після питання об’єднання водогону «Дніпро-Кіровоград» далеко не всі  знам’янчани-споживачі дніпровської води знають, що підприємство взяло великий кредит – 44 млн. доларів. З них 10 млн. виділено для капітальної реконструкції водо-очисних споруд у м. Світловодську.

  • Вартість одного погонного метру трубопроводу діаметром 1000 складає майже 1 тис. доларів, а треба замінити 240 км., - пояснює Наталія Шаршунович начальник виробничо-технічної служби «Дніпро-Кіровоград», -  за ці гроші замінено дюкер у Знам’янці, завершуються роботи на Інгульці і розпочаті підготовчі роботи через річку Дніпро –разом  це буде три дюкери.

Також заплановано замінити  насосні агригати на всіх насосних станціях, бо вони дуже енергоємні, а використовуються на 40%.

На питання, а коли ж будуть мінятись міські мережі у Знам’янці  відповідь -   кредит не передбачає заміну міських мереж. На листопад 2018 року реалізовано 17% грошей з кредиту.

Ситуація щодо аварійності зі слів працівників водогону теж має динаміку в бік зменшення: у 2013 році  - 150 аварій на рік, 2017- 60 аварій, втрати у Знам’янському ВКГ на момент об’єднання  мали 58%, нині – майже 30%. 

Очисні споруди Знам’янки спроектовані на потужність 15 тис. метрів кубічних на добу, зараз споживачі міста скидають стоків до 3 тис. метрів кубічних за добу.  Особливість будівництва споруд передбачає, щоб відбувався постійний стук очищених вод, але через замалий об’єм, стоки просто загниваються. На сьогодні зроблено проект на реконструкцію очисних Знам’янки, його вартість – 68,4 млн. грн. в цінах 2016 року.

За фактичними цифрами зі слів керівника Знам’янського  ВКГ Олега Рябова на сьогодні не  відшкодовуються фактичні витрати, які необхідні для забезпечення стабільної роботи підприємства. За результатами роботи за перше півріччя 2018 року нині діючі тарифи змогли відшкодувати підприємству 85,9% витрат на централізоване водопостачання та водовідведення і 86,3% витрат на централізоване постачання холодної води. Відбулося зростання основних складових тарифів: збільшено витрат на електроенергію на 13,5 % , на реагенти і хлор на 182, 2%, витрати на паливно-мастильні матеріали в середньому на 30%.

Далі буде…

За матеріалами засідання Громадської ради м. Знам'янка

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges