Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Сергій Дзюба та Артемiй Кiрсанов: «Філософія  фільму «Позивний «Бандерас»: для того щоб захищати Батьківщину, її треба любити»

14.11.2018

Вчора у міському Палаці культури   презентовано книгу та фільм «Позивний «Бандерас». Автори однойменної книги та фільму Сергій Дзюба та Артемiй Кiрсанов розповіли про історію їх створення:

 

 • Що стало підґрунтям історії фільму та книги?

 

  • Підгрунтям стали щоденники справжнього бійця Нацгвардії  з позивним «Індіанець». Ми познайомилися з ним у Києві, коли вирішили створити фільм про АТО. Зрозуміли, що не можемо більше робити телепрограми про бойові дії  і було прийнято рішення написати історію, щоб було зрозуміло яким чином сепаратисти і Російська Федерація проводить гібридну війну. Ми звернулися до знайомих волонтерів, які нам порадили знайти Сергія Башкова («Індіанець»). Чоловік презентував нам відео та фото матеріали, які зібрав у першій хвилі мобілізації АТО. Окрім того, військовий віддав нам свої щоденники. Це не було повним підгрунтям до нашої історії, але  її ключовими моментами, які відбувалися насправді і нас вразили: вбивство десантника; як військовий лікар допомагав людям з села; як наші військові пригощали цукерками дитину, батько якої воював на боці сепаратистів. Багато історій, які ми побачили на фото чи у відео розповідали про тих військових, які вже загинули. У своїй книзі та фільмі ми оживили цих людей, їх характери та особистості. Наприклад, один з військових, якого ми екранізували, солдати впізнали і дуже вдячні нам за таку роботу.

 

 • Який основний зміст фільму та книги?

 

  • Це історія про диверсанта, якого впроваджено у наші війська, і про нашого героя-розвідника, який уособлює усіх розвідників, що боролися в той час з диверсією.  

 

 • Скільки часу зайняло створення книги та фільму?
 • Книга була написана вже після того, як створено сценарій фільму. Ми – сценаристи і у 2016 році виграли   9 пітчінг Держкіно: подавалися на конкурс проектів і перемогли. У 2017 році травень-червень вже відбувалися зйомки, які тривали 2 місяці у Одеській та Херсонській областях. Бюджет фільму близько 40 мільйонів гривень. Половина з цих коштів  державні, а інша половина – інвесторів. Дуже велика допомога була від Міноборони: вони забезпечили зйомки технікою та військовими. У фільмі немає масовки акторів-військових – усі реальні. Це ветерани АТО, яких відібрав наш режисер. Спочатку проводився кастинг акторів і окремий серед воїнів АТО, бо він вважав, що це додасть історії реалістичності.  Так і вийшло, бо завдяки нашим солдатам, все вдалося як у військових, які вносили корективи: як розмовляти, як носити автомат та ін.. Щодо книги, то її писали рік з перервами. Книга та фільм – дещо різні витвори мистецтва. Книга – погляд на історію з іншого ракурсу: передісторія кінокартини, характери бійців та ін..
 • Яка основна філософія фільму?

 

 • Це жанрове кіно, у якому є погані і хороші хлопці. Такий перший український екшн. Філософія фільму у тому, що: щоб захистити свою Батьківщину, її треба любити. За сюжетом фільму головний герой повертається у село «Веселе» на Донеччині через 20 років, з якого він втік, втік від коханої дівчини, матері. У фільмі йому треба виконати завдання  на своїй Батьківщині. До цього він ненавидів село усім серцем, але тепер йому треба його рятувати. Тобто, він повертає Батьківщину і починає її любити.

Зустріч зі сценаристами та авторами книги відбулася за особистого запрошення начальниці відділу культури і  туризму Світлани Бабаєвої.

Ольга ПоляковаЗагальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges