Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Кому як зручно рахувати? Або цікавинки 8-го  пленуму Знам’янського міському профспілки

9.01.2019

Сьогодні у залі одного з освітніх закладів Знам’янки відбувся черговий пленум освітян, де вкотре йшла мова про питання фінансування цієї важливої сфери. 

Переповісти весь перелік тем пленуму було б заважко для сприйняття знам’янчан, які не обізнані темою освіти. Втім, для всіх зрозумілими завжди є цифри, власне, вони і стають найбільш обговорюваними під час таких зібрань.

Перша цифра – 107,2 млн. грн. – її  повідомила заступник начальника відділу освіти Наталія Черкас і зауважила, що саме скільки коштів передбачено на освіту міста Знам’янка у бюджеті 2019 року. Відмітимо, що сам проект бюджету Знам'янки на 2019-ий рік сесією міської ради поки що не прийнято. Зважаючи, що загальний бюджет міста на 2019  рік становить 214,2 млн. грн., то 107,2 млн. грн. -  це половина витрат бюджету всього міста!? При цьому пані Наталія не уточнила – це кошти на які статті витрат? Напевно, і ремонт дахів, асфальтування, харчуванні діток  та і зарплатня освітян теж туди враховуються?

 

Іншими цифрами апелював голова депутатської комісії з питань ЖКГ Анатолій Тесленко, який назвав цифру 4 млн. грн. на капітальний ремонт закладів освіти у 2019-му. Ще цікавіші обрахунки пролунали з уст  голови бюджетної депутатської комісії Нелі Данасієнко: «Багато сум доводиться до нашої комісії, до відділу освіти, а тоді раптом виявляється, що перед винесенням на сесію суми зникають і всіх все влаштовує… так мені відомо, що на потреби освітян треба 20 млн. грн. на капітальні видатки, а як результат – 2,5 млн. грн. у проекті бюджету на 2019 рік.  З поточних видатків буде недофінансовано цим же проектом 4,5 млн. грн. »

Великою інтригою на думку самих освітян лишається питання нарахування їх зарплат. В один голос присутні обговорювали повідомлення, яке нині пролетіло всім містом з он-лайн ефіру сесій міськради, що вчителі заробляють до 15 тис. грн. на місяць?  Більшість заперечувала цей факт навіть у випадках великого стажу та різних надбавок. Але, ніхто з присутніх керівників закладів освіти та дошкільної освіти не пояснив, які такі доплати у розмірі 10% їм були здійснені у грудні 2018-го, відповідно і наказів по закладам теж не було…  а ще питання матеріальної допомоги чи то оздоровлення, а інтенсивність роботи, яка, як виявляється, розуміється педпрацівниками не однаково,  а то і нараховувати її треба не всім і не відомо як…

Дивно було спостерігати, що половина часу зустрічі та обговорення тем пленуму відбулася без представників відділу освіти до яких власне питань було найбільше… Виступивши, заступник начальника відділу освіти Наталія Черкас вибачилась і вийшла із зали у  справах. Тобто, далі про теми освітяни говорили самі з собою та із запрошеними депутатами міської ради…

Звичайно, йшла мова і про інші актуальні питання – коли у закладах освіти виникнуть у штаті працівники, котрі обслуговуватимуть всю комп’ютерну техніку? Коли у садочках міста будуть не тільки вихователі та помічники вихователів, а й психологи та інструктори з фізичної культури?

Голова профспілки освітян Тетяна Мельник близько 40 хвилин оголошувала проблеми та успіхи у їх вирішенні протягом  2018-го року роботи. Серед них: контроль за законодавством у сфері освіти, виплата відряджень та компенсація коштів за проїзд на різні конкурси та семінари, виплата престижності та багато іншого.

У людини, яка вперше відвідувала захід такого формату у Знам’янці, безумовно  виникло б відчуття, що у сфері освіти, депутатському корпусі, педагоги у школах – всі рахують кошти на різні напрямки освіти не однаково, і навіть не в розумінні потреб і законодавчої бази, а в розумінні необхідності тим чи іншим.  Доки у садках будуть констатувати постільну білизну 1968-го року різні комісії, не важливо якого складу чи то  міського відділу освіти, чи депутатського корпусу, чи батьків,  а помічники вихователя отримувати мінімальну зарплату, а то й менше, бо далеко не всі вони працюють на повну ставку – освіта міста Знам’янки навіть з мільйонними витратами буде мати дуже поступовий розвиток…

Підготувала Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges