Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

СВІТЛАНА БАБАЄВА:  «РОЗВИТОК КОЖНОГО МІСТА ЧИ КРАЇНИ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ З КУЛЬТУРИ»

4.04.2019

2 квітня минає шість років, як Світлана Бабаєва  керує відділом культури і туризму у Знам’янці. Які зміни за ці років, і чим може «похвалитися» культурна сфера тепер?  Говоримо з очільницею відділу  Світланою Миколаївною:

 • Якщо порівняти розвиток культурної сфери у місті 6 років тому і тепер, то про які зміни ми можемо говорити зараз? Чи вони значні?
 • Я не можу сказати, що я потрапила у ту сферу (6 років тому), де було все вибудувано. На той час були свої проблеми і нюанси, але я потрапила зовсім у інше середовище,  і у зовсім інший, цікавий для мене,  напрямок роботи: все було новим, незвичним і незрозумілим на той час. У мене особлива історія: у перший же день у нашому відділі був перший перевіряючий  з пожежної безпеки, але це був урок, який ми пройшли зразково. Шість  років тому була складність у тому, що якраз проходили ремонтні роботи і брак спеціалістів, команди. Але зараз, порівнюючи культуру 6 років тому, маємо такий результат: на міські заходи з бюджету виділялась всього тисяча гривень; а зараз – 300 тисяч. За ці роки всією командою сфери культури ми змінювали не просто  сферу, а погляд людей:  спробували повернути їх обличчям до культури. За ці шість років придбано і нову апаратуру;  зроблено ремонтні роботи (замінено вікна, відремонтовано приміщення)  майже  в усій мережі закладів; у музичній школі придбано костюми для учнів та апаратура для проведення масових заходів (більше ста тисяч гривень витрачено). Щодо музичної школи, то це – окрема історія розвитку: зараз залучаємо її неймовірно талановитих учнів до масових заходів та маємо незвичайний результат роботи  - дитячий оркестр.

Цікаво знати: За 2018р. відділом культури і туризму було підготовлено, опрацьовано і розміщено на електронному майданчику «Prozoro»  25 пакетів документів на загальну суму 3 984 459,20грн., з яких 20 процедур завершено успішно на загальну 3 709 336,80грн. Загальна економія 275 122,40грн

 • Зараз бібліотечна мережа стала центром дозвілля? Це теж великі зміни, оскільки раніше бібліотеки міста були майже «забутими» громадою, що зроблено?
 • У бібліотеках міста стовідсотково замінені вікна та створені комфортні умови для роботи людей та відвідування читачів: відремонтовані приміщення; закуплено нові меблі; придбано нове технічне обладнання. Бібліотеки стали не тільки місцем зберігання книжкових фондів, а й центрами дозвілля. Центральна бібліотека має проектор і долучилась до особливого проекту -   «Новітнє кіно України» і показує кіно. Не можна виділити окремі  знакові заходи бібліотечної мережі, оскільки її працівники  роблять дуже велику роботу: вони налаштовані на інноваційні форми заходів, пошук можливостей, нових ідей.  Бібліотеки стали центрами, де збирається громада, наприклад, жінки, які в’яжуть, вишивають,  читають спільно книжки, переглядають фільми чи навчаються комп’ютерної грамотності. Наші бібліотеки постійно беруть участь у проектах та грантових програмах: за кошти Британської Ради реалізовано проект «Бібліоняня» та ін..

Цікаво знати: Родзинкою нашого міста є унікальний проект «Мистецькі вихідні», аналога якого не має ніде в області. Минулого року,  в рамках проекту, з травня по серпень кожну суботу  проведено  більше   100 масових заходів у різних районах нашого міста .Цей проект став учасником конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» і реалізується вже 5 рік у Знам’янці через покази фільмів під відкритим небом та різноманітними заходами: від танцювальних майстер-класів до концертів.

 • Окремою темою діяльності відділу культури може стати наш Міський краєзнавчий музей, оскільки в ньому «кипить» життя: проводяться «Ночі музеїв», виставки та зустрічі. Як вдалося зробити його таким «живим»?
 • Кожна позитивна зміна – це робота цілої команди та людей, з якими ми працюємо пліч-о-пліч. Дуже гарно робити свою роботу з тими, які мають мотивацію та рух у своїх ініціативах. Зараз наш музей дуже змінився і нарешті ми знайшли креативного та активного керівника – Петра Швайку, який є дуже активним та прогресивним менеджером і у тандемі з працівниками установи.  Цього року  ми плануємо приділити велику увагу музею і вже маємо відповідні напрацювання та ідеї. Звичайно, останнім часом установа стала осередком гарних виставок, зустрічей з цікавими людьми та особливо цікавою для молоді.
 • Під час Вашого керівництва було передано Будинок культури сел.. Знам’янка Друга і сьогодні установа теж стала культурним центром. Яка робота проведена?
 • Перш за все, ми покращили технічні можливості установи. На той час, коли його передали у підпорядкування відділу культури, там був один комп’ютер, який використовувався бухгалтерією.   Зараз заклад оснащений: ми придбали нову техніку, апаратуру, проектор.  Нам дуже допомогла селищна рада: зроблено ремонт даху, зараз ініціюється капітальний ремонт будинку. Окрім того, була виділена субвенція на придбання «одягу» сцени у 2017 році (за ініціативи селищної ради). Заклад оновлюється і зараз маємо нову керівницю Світлану Свірбій з ідеями та баченням розвитку. Переглядається зміна графіку роботи закладу:  переформатування заходів на вихідні дні, а працівникам визначать інші вихідні. Новий формат роботи культури: не примусова участь школярів чи працівників установ, а бажання громади долучатися самим.

Цікаво знати: На сьогодні у нашому місті  культурні заходи проходять майже через день. У нас започатковано і фестиваль гумору, і міський  дитячий конкурс краси,  відбуваються презентації книг  від провідних письменників – Марка Лівіна, дитячих письменників «Літфонтану» та інше. Наступною грандіозною ідеєю стане фестиваль Вареника, до якого залучать  усіх охочих мешканців міста та району.  Працівники відділу культури постійно працюють на тим, щоб культурне життя покращилось: домовляються з театральними трупами, співаками.

 • Ви і далі будете розвивати цю сферу у нашому місті. Які плани на майбутнє?
 • Зараз реалізовані неймовірні величезні проекти, які раніше були тільки планами. Змінено вбрання сцени, зроблено новий напис Палацу культури, який має ілюмінацію та інше. Звичайно, що маємо плани робити життя громади цікавішим, адже наш відділ – креативний осередок міста. Звичайно, що нічого не вдалося б зробити без колективу. Колективу, який став «штабом» культури  і готовий розвивати нові ідеї. Тому для них створено гідні умови праці.  Без зусиль директорки ЦБС Марини Колісніченко, директора Музичної школи ім.. Лисека Сергія Івасенка, директорки Будинку культури сел.. Знам’янка Друга  Світлани Свірбій не було б гідного розвитку. Я вдячна усій мережі культури (90 працівників) за те, що ми робимо життя знам’янчанцікавішим.

Відділ культури та туризму готовий до спілкування з громадою щодо ідей та розвитку культурного життя через  сторінки у соціальних мережах  - https://www.facebook.com/kultura.znam/ , https://www.facebook.com/groups/156765858411495/

 Розмову вела Ольга Полякова

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges