Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Зміни у Законі  «Про відходи»: послуги з поводження з твердими побутовими відходами

12.05.2019

З 1 травня вступили в силу нові Правила надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджені постановою Кабміну №318 від 27 березня 2019 року. 

Якщо раніше послуга називалася "вивезення побутових відходів", то тепер у всіх офіційних документах назва замінено на "звернення з побутовими відходами". Така зміна формулювання пов'язане зі спробою змінити ситуацію з побутовими відходами, в яких Україна вже буквально потопає.

Відповідно до закону України "Про відходи", в поняття "поводження з відходами" вкладається не просто їх вивезення на полігон, а "дії, спрямовані на попередження утворення відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, обробка, переробка, утилізація, видалення, знешкодження та захоронення". Відповідно, якщо раніше від "сміттярів", які обслуговують житлові будинки, потрібно тільки звільнити прибудинкову територію від накопичених відходів, то тепер передбачається залучати до обслуговування будинків компанії, які зможуть забезпечити також утилізацію чи переробку.

Нова редакція Закону про житлово-комунальні послуги, який введений в дію з 1 травня 2019 року, говорить, що "послуги з поводження з твердими побутовими відходами – це послуги з вивезених, переробки та захоронення побутових відходів". Закон також зобов'язує компанії, які хочуть брати участь в конкурсах на надання послуг з поводження з побутовими відходами, підкріплювати свої можливості договорами з компаніями, які займаються переробкою та/або захороненням побутових відходів (ст. 35-1).

При цьому під ча конкурсів на надання послуг з поводження з побутовими відходами місцева влада повинна "віддавати перевагу тим пропозиціям, які передбачають більший ступінь переробки або утилізації побутових відходів". Це пряма вимога закону "Про відходи".

https://ukr.segodnya.ua

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges