Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Стан Знам’янських очисних споруд: що далі?

11.06.2019

Діючі каналізаційні очисні споруди у Знам’янці  мають загальну проектну потужність  15 тис. м. куб, та фактичною потужністю не більше 3 тис. м. куб. були введені в експлуатацію з 1998 року. 

На очисних в експлуатації знаходяться: будівля решіток для механічного очищення, аеротенки освітлювачі для біологічного очищення, контактні освітлювачі для доочищення стічних вод, аеробні стабілізатори для оброблення та зневоднення осаду.

Через зменшення об’єму стічних вод та даного застарілого обладнання стічні води не забезпечуються повному очищенню і про це свідчать контрольні вимірювання лабораторії, що може загрожувати навколишньому середовищу.

Ще у 2016 році розроблено проект «Реконструкція каналізаційних очисних споруд очищення міських стічних вод м. Знам’янка Кіровоградської області. Потужністю 5 тис. м. куб. на добу  у дві черги по 2,5 тис. м. куб.» на суму 25669,876 тис. грн.

Що саме передбачає проект реконструкції?

Згідно висновків про технічний стан ємнісних споруд та матеріалів інженерних  вишукувань  на ділянці під нові мережі під нові мережі та на ділянці, що межує з цими спорудами, зроблений висновок, що вони можуть бути використані при реалізації проекту реконструкції КОС.  В той же час зроблений висновок про недоцільність, як економічну, так і технологічну, використання в проекті реконструкції КОС існуючих повітродувок, решіток, пісколовок та іншого обладнання, які морально та фізично застаріли, мають високі енергетичні затрати.

У першій черзі реконструкції (2,5 тис. м. куб.) стічна вода подається в будівлю машинного залу блочно-модульних реконструйованих КОС, спочатку вода потрапляє на комбіновані установки механічного очищення  М-Комбі 150, далі надходить в секцію усереднення.

Очищена вода підлягатиме повторному використанню як технічна,  тобто для промивки обладнання або поливки зелених насаджень, надлишок відводиться в річку Інгулець. Механічно зневоднений осад транспортується на бурти, з яких через три місяці витримування стає придатним для внесення в грунт в якості біодобрива.

2-га черга реконструкції передбачає ті ж самі процеси очищення з встановленням  аналогічного обладнання  автоматизованої системи очистки.

 І доки тільки планово є наміри отримати абсолютно нові технології  для очистки 5 тис. м. куб  на добу стічних вод і цей проект включено  в програму природоохоронних заходів та буде проводитися за кошти державного природоохоронного фонду.

Протягом 3 років ОКВП «Дніпро-Кіровоград» направляє фінансові запити до державного природоохоронного фонду, але відповідне фінансування не проводиться.

Підготувала Оксана Войчишина за результатами запитів до ОКВП «Дніпро-Кіровоград»

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges