Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Станьте донорами заради життя інших

13.06.2019

Напередодні Дня донора, який щорічно відзначають 14 червня говоримо про таку важливу тему, як донорство крові.   Зараз процедура здачі крові – цілком безпечний процес. У всьому світу мільйони громадян діляться кров’ю задля того, щоб спасти життя іншим. Проте багато років тому….

Історія переливання крові розпочалася ще з давніх часів. У працях Плінія та Цельса зустрічаються згадки про те, що деяким хворим приписували випивати кров. Такі "лікувальні" методи приписували хворим з епілепсією, а також з порушенням психіки. Достеменно невідомо про результати такого лікування, проте про цілющі властивості крові існує безліч інформації.  Перші важливі відкриття у цій сфері були зроблені ще у 1628 році, коли В. Харві відкрив закон кровообігу і дав значний поштовх для можливості розробки методу переливанні крові. У 1666 р. англієць Р. Лоуер здійснив переливання крові між двома собаками, а в 1667 р. француз Жан Батіст Дені перелив кров від овечки до людини. Проте декілька процедур закінчилися летально (через несумісність крові тварини та людини) тому через деякий час подібні експерименти були заборонені у Франції. 1818 році англієць Дж. Бланделл здійснив перше переливання крові від чоловіка до дружини. Жінка мала всі шанси померти від післяпологової кровотечі, проте завдяки сміливому експерименту була врятована. (https://donor.ua/pages/2026)

Сьогодні у нашому місті існує ціла система донорства, яка працює  у відділенні переливання крові при КП «Знам’янська міська лікарня ім.. Лисенка». Про донорство у місті та районі розповідає лікар-трансфузіолог Богдан Мельникович:

 

  • Чому донорство важливе у нашому регіоні?

 

    • Донорство важливе для своєчасного і кваліфікованого надання невідкладної допомоги потерпілим ( травмованим, породіллям , та ін.).

 

  • Скільки у нашому пункті переливання крові постійних донорів?

 

    • Зараз, як таких постійних донорів немає. Раніше були оплачувані  донори: їх викликали і фінансували їм здачу крові. Зараз ми маємо безоплатних донорів  і працівники лікарні просять їх здавати кров. Тому ми дуже вдячні кожному, хто вирішив таким чином допомогти іншим. Але тенденція до донорства збільшується: за 2018 рік  - 282 донори, а за 2017 – 274. Якщо взяти статистику за перший квартал 2019 року, то кров здали 85 мешканців міста та району, у 2018 – 67 за цей же період.

 

  • Як стати донором?

 

  • Треба бути повнолітнім і не мати інфекційних хвороб (туберкульоз, гепатит), гострих захворювань, захворювань печінки, травм, операцій. Людина повинна звернутися у пункт переливання крові, з нею проводять бесіду і дають направлення для здачі крові на гемоглобін. Якщо результат  в нормі, то така людина може стати донором, але після дообстеження (вимірювання тиску, консультування лікаря-нарколога, перевірки на дерматологічні захворювання). Якщо усі показники у нормі, то проводиться забір крові (перший раз – 250 мл., далі – 450). В день здавання крові людина звільняється від роботи і ще один день може мати вихідний за бажанням. Також в день здачі крові наш медичний заклад організовує харчування.

У 2019 році у  відділенні переливання крові лідером здавання крові є Юрій Демідов (47 років) серед чоловіків, а серед жінок – Світлана Сичова  (51 рік), які є мешканцями нашого міста і здали по 900 мілілітрів крові кожен.

Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges