Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Ретромобілі у Знам’янці: старі авто у сучасному квесті

22.06.2019

Сьогодні, як і було анонсовано раніше, біля міського Палацу культури, під спекотним сонцем, відбувся парад ретро авто. Як розповів головний організатор заходу в м. Олександрія Ігор Широкун: « м. Знам’янка стало одним із пунктів складного квесту для водіїв старих авто». Про що йде мова? Дізнавались журналісти KOMORA.INFO. 

Автомобільний журналіст столичного видання «Авто 24»,  організатор вже четвертої на Кіровоградщині ретровиставки Ігор Широкун великий ентузіаст справи, сам має таке авто.

  • В Україні небагато заходів, де можна побачити раритетні авто, а от самої техніки дуже багато, - розповідає Ігор, - ми патріоти краю і свого хобі, тому бажаємо, щоб люди бачили і виховувались на знаннях про такі авто. Ми сьогодні організували ралі, тобто рух  на точність. Всім учасникам, а це 22 машини, треба їхати не те, щоб швидко, а вчасно всі 55 км від Олександрії до Знам’янки. Поставлені конкретні завдання, це не просто рух дорогою, а рух у вигляді квесту з легендою, де вказані повороти.

120 років тому, коли такий вид ралі вигадали англійці, вони так точно не могли навіть уявити, що десь на Кіровоградщині таке ралі матиме величезний інтерес у автолюбителів.

Учасники змагань з’їхались з усіх куточків країни. Це міста Олександрія, Київ, Суми, Запоріжжя, Сміла, Нікополь, Мелітополь  - всього  приїхало учасників з понад 20 міст.

Серед марок машин всі авто, яким понад 30 років,  є раритети, котрі просто не зустрінеш ніде, на зразок 1938 року випуску авто DeSota, штурман – жінка в ретро одязі пані, яка посміхаючись, всіх вітала.

У перегонах можна було помітити  перші зразки радянський «Волг», як запевнив Ігор Широкун, головне, щоб авто їхало, а всі вони доїхали до Знам’янки з різних куточків України.

Власник одного з авто Дмитро розповів п  окрему цікаву історію своєї «Волги». Машина, яка зовні виглядає як ГАЗ-21, але насправді є спецавто КГБ,  всього їх було випущено 603, а до нашого міста приїхала 455-та з них. Уявити на той час було майже не можливо, що саме це авто використовували для супровіду делегацій міністерств СРСР та результативних перегонів аж до 130 км. Зараз це авто їде 110 і навіть не торохтить, не викликає занепокоєння пасажирів. Це авто 2017-го року проїхало на різних авторалі понад 17 тис. км., подорожувало всією Європою.

Усі, хто бажає побачити завершальну частину авторалі в Олександрії, можуть завтра долучитись до заходів у названому місті.

Підготувала Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges