Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Дмитрівську ОТГ відзначили на фестивалі добрих практик об’єднаних громад Кіровоградщини

9.06.2019

7 вересня 2019 року у міському парку Малої Виски вперше відбувся фестиваль добрих практик об’єднаних громад Кіровоградщини, на якому Дмитрівська ОТГ отримала три відзнаки за втілення громадських ініціатив: запровадження Громадського бюджету, проведення щорічного Дня спорту у с. Цибулеве та арт-розпис зупинок громадського транспорту в с. Плоске. 

 

Фестиваль добрих практик об’єднаних громад Кіровоградщини відбувся в рамках проекту “Голос громади в місцевому самоврядуванні” за підтримки програми USAID DOBRE. Партнерами цього проекту та організаторами фестивалю є  Агенція сталого розвитку “Хмарочос”, яка представляє Громадську спілку “Громадські ініціативи України” у Кіровоградській області.

 

Право провести у себе фестиваль виграла Маловисківська міська ОТГ у конкурсі, участь в якому брали вісім громад-партнерів проекта: Новопразька об’єднана територіальна громада, Дмитрівська, Смолінська, Компаніївська, Бобринецька, Помічнянська, Новоукраїнська і, звісно, сама Моловисківська ОТГ. 

 

Докладніше про фестиваль розповідає представниця організаторів заходу та голова Агенції сталого розвитку “Хмарочос” Ірина Ткаченко: “Кіровоградщина стала першою,  хто відкриває мережу фестивалів  добрих практик об’єднаних громад, які відбудуться по всій Україні за підтримки  програми USAID DOBRE. Фестиваль має освітньо-культурницький формат, це так звана платформа для обміну досвідом громад-партнерів  програми. Я переконана, що такий формат фестивалю налагоджує партнерські зв’язки, закликає до спільнодії та мережування. Сьогодні на Кіровоградщині відбулася наймасштабніша спільнодія,  до якої долучилися двісті учасників: вони усі разом виготовляли флікери (світловідбивні брелки). З метою створити мережу партнерства на фестивалі працювали майстерні змін за сьома тематичними напрямками: бюджет участі, бюджет для громадян, культурницькі практики, безпекові ініціативи в громаді, молодіжна майстерня агентів змін тощо. В результаті чого були запропоновані ініціативи, які втілюватимуться протягом восьми місяців дії проекта “Голос громади в місцевому самоврядуванні”.

 Проекти Дмитрівської ОТГ, які були відзначені на фестивалі

 

Активісти ініціативної групи  “Велика гривня” запропонували владі Дмитрівської ОТГ запровадити Громадський бюджет. Перші проекти жителі ОТГ зможуть подати вже наступного року.

 Ініціативна група “TsybuleVOзапровадила День спорту у своєму селі Цибулеве, яке стане щорічним святом, що популяризуватиме у громаді спорт і здоровий спосіб життя.

 

Активісти села Плоского підхопили ініціативу дмитрівчан щодо розмалювання зупинок і планують самостійно оновити всі зупинки свого села, зробити косметичний ремонт та арт-розпис місцевого клубу. У селі також за власної ініціативи сімейного подружжя Капелюхи було створено дитячий майданчик.

 

 Серед відзначених проектів громад-партнерів також були: проект “Вартові громади” (виготовлення світловідбивних брелків для дітей) та велобренд “КотиКоло” від Новопразької ОТГ, кампанія від мам “Тут потрібна парковка” (створення парковок для візочків та велосипедів у дитсадках) від Маловсківської ОТГ, мистецька платформа “Смолінські крила” (створення комунікаційного майданчика влада-громада) від Смолінської ОТГ, організація допомоги безпритульним тваринам (стерилізація, вакцинація та реєстрація тварин-безхатьків) від Компаніївської ОТГ тощо.

 

Наталка Хандусенко

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges