Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Законопроект про ринок землі, підготовлений до другого читання, - вже на сайті ВР

13.01.2020

Законопроект №2178-10 про обіг земель сільгосппризначення, підготовлений з правками до другого читання, оприлюднено на сайті Верховної Ради. 

Згідно з документом, набувати право власності на землю сільгосппризначення зможуть

- громадяни України;

- юрособи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;

- територіальні громади;

- держава.

Також передбачається, що право власності на земельні ділянки можуть набувати банки і кредитні установи в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками і кредитними установами на торгах протягом 2 років з дня набуття права власності.

Водночас юрособи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України, можуть набувати право власності на землю сільгосппризначення з дня та за умови схвалення цього на референдумі.

За будь-яких умов, у тому числі у випадку схвалення на референдумі, забороняється право власності на земельні ділянки:

- юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземці - на землі державної та комунальної власності, а також - на землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить по морю);

- юрособам, учасниками або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни РФ;

- особам, які належали або належать до терористичних організацій;

- юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземні держави;

- юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара;

- юрособам, бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах;

- фізичним та юрособам, стосовно яких застосовані санкції;

- юрособам, зареєстрованим у державах, включених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відповідно до законопроекту, загальна площа земельних ділянок сільгосппризначення у власності громадянина не може перевищувати 10 тисяч гектарів.

У власності юрособи (крім банків і кредитних установ) - не може перевищувати загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати у власності усіх її учасників, але не більше 10 тисяч гектарів.

Крім цього, передбачено, що розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок, проводяться у безготівковій формі.

Також не допускатиметься набуття права власності за відплатними договорами у разі відсутності документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких набувається таке право. 

Довідково

За результатами 2019 року на Кіровоградщині власники паїв отримали 1,53 млрд. грн оплати за надання в користування своїх земельних ділянок, що становить 103,04 % від загальної нарахованої суми.
Найвища вартість оренди землі за гектар в Олександрівському – 2,9 тис. грн (100 % виплати), Гайворонському – 2,7 тис. грн (100,02 % виплати), Голованівському – 2,1 тис. грн. (98,47 %), Олександрійському – 1,8 тис. грн (101,24 % виплати), Петрівському – 1,7 тис. грн (98,68 % виплати), Онуфріївському – 1,6 тис. грн (99,34 %), Світловодському – 1,5 тис. грн (116,61 % виплати), Знам’янському – 1,5 тис. грн (106,85 % виплати) районах. Найнижча - у Бобринецькому – 984,49 грн (100 % виплати), Новомиргородському - 987,21 грн (100 % виплати) і Новоукраїнському – 998,40 грн (100 % виплати) районах.

http://finbalance.com.ua/

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges