Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Топ-10 фактів про "кіборгів"

16.01.2020

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті героїв-воїнів – "кіборгів", які в січні 2015-го, в найзапекліших боях воювали за Донецький аеропорт. 5.ua зібрав для вас топ найцікавіших фактів про українських героїв, які, на відміну від бетону, витримали запекли бої. 

Бої за Донецький аеропорт почалися 26 травня 2014 року. Тоді проросійські терористи та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики завдали удар по позиціях терористів і встановили контроль над Донецьким летовищем.

Наступні 242 дні відбувалася повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і тримали оборону.

Топ-10 фактів про "кіборгів"

Бої за Донецький аеропорт тривали 242 доби.

Вперше українських захисників аеропорту "кіборгами" назвав сепаратист, який намагався пояснити причину того, що озброєні проросійські бойовики не можуть зломити запеклий опір оборонців аеропорту.

У 2017 році вийшов повнометражний художній фільм "Кіборги" режисера Ахтема Сеїтаблаєва, який є одним з переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку на 50 % собівартості — майже 24 мільйони гривень.

Словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" визнав кіборгів словом 2014 року, яке стало чи не єдиним серед найважливіших слів того року із позитивним значенням.

В аеропорту командири залишали лише добровольців, які й захищали локацію від терористів.

За весь період перебування українських військових у донецькому аеропорту загинуло 100 осіб, а поранено – близько 440.

Терористи втратили 800 чоловік загиблими і близько 2000 пораненими.

Після зруйнування старого і нового терміналів аеропорту українська армія і добровольці утримують оборону, а також контролюють навколишні села.

Минулого року Національним банком України була випущена пам'ятна монета номіналом 10 гривень.

27 січня 2015 року українські військовики відвоювали частину аеропорту, успішний бій було сплановано та проведено задля можливості забрати тіла сімох воїнів, що раніше загинули.

https://www.5.ua/

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges