Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Мамографія для жінок - доступна послуга у Знам’янській міській лікарні ім. Лисенка

9.02.2021

Усі знам’янчанки після 40 років та молодші (за показниками стану здоров’я)  можуть скористатись  такою медичною послугою,  як  мамографія. Прилад, який виконує обстеження, доступний у Знам’янській міській лікарні. 

Мамографія – це рентгенологічне  дослідження молочних залоз. Отримавши знімок тканин, лікар може оцінити стан молочних залоз та побачити відсутність чи наявність ознак онкозахворювань, а також пухлинні утворення незлоякісного походження.

  • Наприкінці грудня 2020-го року ми отримали санітарний паспорт головного управління держспоживслужби на цей апарат, - розповідає завідуюча діагностичним відділенням Знам’янської міської лікарні Валентина Стонога, - обстеження виконують рентген-лаборанти, які пройшли необхідне спеціальне навчання у онкодиспансері Кропивницького. Опис зроблених знімків виконую я, як  лікар.
  • Валентино Олександрівно, кому дозволяється та рекомендовано робити обстеження мамографом?
  • Таку медичну процедуру рекомендовано робити жінкам після 40 років та молодшим - за показниками лікуючого чи сімейного лікаря.
  • Така послуга є оплачуваною?
  • Ні, якщо жінка має підписану декларацію, Національна служба здоров’я компенсує вартість такої послуги. Щодень ми виконуємо до 10 обстежень, за період з грудня місяця 2020 року ми вже маємо 60 пацієнток, які пройшли мамографію.
  • Які патології виявляє цей медичний прилад?
  • Ми завжди першочергово звертаємо увагу  на будь-які ознаки раку молочної залози, це найважливіше. Зазвичай у наших жінок виявляються доброякісні зміни, котрі оцінюються за спеціальною шкалою. За час обстеження від початку роботи апарату ми виявили підозру на злоякісні пухлини у 3 жінок.

Кожна жінка (після закінчення обстеження) отримує  на папері та на електронному носії зі знімком медичний висновок.

 

Наголошуємо, отримати послугу мамографії можливо за електронним направленням сімейного або лікуючого лікаря. До цієї послуги входить: консультація лікаря перед оглядом, проекційне дослідження на цифровому мамографі, опис результатів дослідження лікаря-рентгенолога.

Обстеження не викликає больових відчуттів, хоча дискомфорт під час процедури може бути. Щодо опромінення, то доза радіації, яку отримує пацієнтка під час мамографії, є мінімальною при використанні сучасного сертифіковано обладнання.

Мамографія допомагає виявити утворення навіть тоді, коли їх не можна відчути при пальпації.

Вчасне виявлення новоутворень у молочних залозах сприяє успішному лікуванню. У 95% жінок рак молочної залози, який діагностували на першій стадії, виліковний.

 Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges