komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Олександр Слобожан: «Асоціація міст України пропонує чотири законодавчі кроки з підтримки комунальних підприємств»

13.05.2022

Днями, в прямому ефірі на UA:Перший виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан розповів про проблеми житлово-комунального господарства громад у період воєнного стану та запропонував законодавчі кроки для покращення матеріального стану комунальних підприємств.

Він перш за все звернув увагу, що під час війни змінилася регіональна політика, адже виникло чотири типи територій: глибокий тил, прифронтові області, населені пункти, які знаходяться під тимчасовою окупацією, та території, де ведуться активні бойові дії.

Такий поділ впливає не тільки на місцеву економіку, життя людей, а й на надання основних послуг для забезпечення життєдіяльності громад. 

 Асоціація міст України запропонувала індивідуальні підходи  до оплати комунальних послуг на цей період: коли відомо та внесено в реєстр через систему “Дія”, що будинок зруйновано, нарахувань за житлово-комунальні послуги не відбувається, а якщо оселя вціліла - оплата нараховується, але стоїть питання можливості її здійснення. При цьому комунальні підприємства або державні підприємства продовжують забезпечувати життєдіяльність населених пунктів: вивіз сміття, подача електрики, води чи газу.

У деяких громадах оплата за комунальні послуги скасована рішеннями органів місцевого самоврядування, але тільки за ті послуги, за які відповідає місцеве самоврядування. Скасування оплати може відбуватися, якщо встановлено, що послуга не надається. Інша справа, коли послуга тимчасово не надавалася - існують механізми перерахунку, пільгового періоду, відповідних дотацій. Тобто, кожний муніципалітет підходить до цього питання по-своєму, виходячи із ситуації, яка склалася, але маючи на меті недопущення колапсу комунальної сфери господарства. 

 Асоціація міст України пропонує чотири законодавчі кроки з підтримки комунальних підприємств, щоб вони могли у складний період надавати якісні послуги без підвищення тарифів:

  • списання боргів комунальних підприємств, щоб вони змогли зробити таке списання для людей;
  • спрямування цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку сфери комунального господарства ;
  • міжурядові угоди в рамках президентської програми відновлення населених пунктів ,
  • податкові преференції для комунальних підприємств, оскільки вони також є платниками податків.

Такі чотири законодавчі кроки з фінансової підтримки комунальних підприємств дозволять досягти двох стратегічних цілей: забезпечення надання якісних послуг громадянам; недопущення зростання тарифів на ці послуги у складний період.

Валентина Остапчук  за матеріалами АМУ

Також читайте:

ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» ПРАВООХОРОНЦІ ВИКРИЛИ ЗЛОЧИННУ ДІЯЛЬНІСТЬ КЕРІВНИКА ВИРОБНИЧОГО ПІДРОЗДІЛУ ОДЕСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ

НА УКРАЇНСЬКИХ АЗС З'ЯВИЛОСЯ ПАЛЬНЕ З АМЕРИКИ

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges