Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Війна

Соціальний захист учасників АТО м. Знам’янка: питання на межі фолу(частина II)

26.10.2017

Про те як учасники АТО м. Знам’янка мають проблеми у сфері соціального захисту можна ознайомитись у матеріалі -http://komora.info/vijna/3210-sotsialnij-zakhist-uchasnikiv-ato-m-znam-yanka-pitannya-na-mezhi-folu-chastina-i  Сьогодні ж мова піде про те, як у місті вирішуються питання законного отримання землі, які грошові допомоги ще бажані для учасників АТО та їх родин та яке забезпечення житлом? 

  • Я вже об’їздив усі сільські ради сусідніх сіл Знам’янського району, - розповідає учасник АТО Олександр Чиплик, - писав заяви, розмовляв з сільськими головами і просив виділити гарантовані мені державою 2 г землі. Скрізь відмови. У м. Знам’янка ж такої землі сільськогосподарського призначення фактично немає, тож це ще один приклад того, як закони пишуться, а не виконуються.

Ситуацію пояснює начальник земельного відділу Знам’янської ради Алла Грицюк: «Неодноразово я пояснювала, що було б на багато ефективніше від спілки АТО міста зробити загальний запит на обласний держгеокадастр, де запитати, які землі запасу мають сільські ради Знам’янського району, я не вповноважена робити такі запити, але можу допомогти з документами.»

 

Забезпечення учасників АТО житлом

 Як відомо у Знам’янці не будуються багатоповерхівки, і відповідно немає передання в експлуатацію житла. На сьогодні на обліку у черзі на отримання житла перебуває 33 учасника АТО. Втім, протягом трьох років подій на сході у нашого міста так і не виникла програма, яка б передбачала забезпечення житлом цієї категорії людей. Навіть у отриманні можливості будівництва гаражів учасники АТО отримають відмови.            

Як зауважила координатор зустрічі з питань соціального захисту учасників АТО Наталія Тишкевич, що  вже давно слід порушити питання перед керівництвом Кіровоградської ОДА та обласної ради   про залучення коштів державного бюджету на реалізацію проектів будівництва житла  для військовослужбовців, в тому числі і для воїнів АТО. Можливо це зробити, на базі недобудованого  акушерського корпусу ЦРЛ та на площадці будівництва житлового будинку по вул. Толстого.

Грошові допомоги

 Матеріальна допомога, яка нині надається управлінням соціального захисту населення у м. Знам’янка учасникам АТО: 10 тис. грн. – у разі загибелі мобілізованого, 3 тис. грн. – у разі поранення військового, 1 тис. грн. – всім учасникам АТО одноразово.

Безумовно, що у не у колі уваги  лишаються родини, де є вдови або один з батьків, коли військові гинуть, тому було запропоновано таких осіб підтримувати щомісячно виплатами у розмірі 5 тис. грн. Це ж стосується і тих сімей, сини яких нині в полоні…

 Присутня на зустрічі заступник начальника фінуправління Олена Лепетко повідомила: «На сьогодні прогнозовано, що вилучення з міського бюджету 2018 року будуть значно більші, ніж цього року, приблизно до 28 млн. грн. ( 2017 р. – 13 млн. грн.).  А це значить, що ми можемо говорити про те, що зменшення соціальних допомог учасникам АТО не буде, а от прогнозувати про додаткові кошти  у таких статтях витрат зарано.»

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges