Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Війна

ЗВІЛЬНЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ – 2018: новорічна невизначеність (частина друга)

10.01.2018

Наше видання продовжує знайомити читачів із нюансами звільнення військовослужбовців у 2018 році.  Першу частину можна переглянути за посиланням - http://komora.info/vijna/3583-zvilnennya-vijskovosluzhbovtsiv-2018-novorichna-neviznachenist-chastina-persha. У другій йдеться про наслідки не прийнятого закону.

 Про наслідки невирішення цього питання або подальше його затягування було вже чимало публікацій і виступів. Детальніше про це читайте тут:

/blogs/1102892/u_stani_zavysannya_pro_zakonoproekt_4689_ch_2

Затягування вирішення цього питання може мати серйозні негативні наслідки. Основними наслідками є психологічні, інформаційні та суспільно-політичні.

Незнання дати звільнення негативно впливає на психіку військовослужбовців, породжує в них апатію, знижує мотивацію до виконання службових обов'язків та в цілому деморалізує, погіршуючи загальний мікроклімат у ЗСУ та інших військових формуваннях. Військові часто говорять: «Ми як раби, не знаємо, скільки ще служити і коли нас відпустять». Неправильно стверджувати, що всі військові, як тільки отримають можливість звільнитися, покинуть військову службу, але вони хочуть ясності і визначеності, поваги до їх гідності і забезпечення їх прав.

Відомо, що довіра - найвищий суспільний капітал. Невирішеність даного питання сприяє зменшенню довіри між військовослужбовцем і державою, сприяє загостренню існуючих протиріч, може призвести до масових акцій протесту та мітингів. Це також породжує недовіру до суспільних інститутів в інших громадян, які спостерігають, як поводяться з тими, хто жертвує собою заради Батьківщини, поглиблює існуючу недовіру між громадянином та державним апаратом.

Щодо військової служби за контрактом, то така невизначена ситуація не сприяє підвищенню  авторитету військової служби та негативно впливатиме на набір нових військовослужбовців за контрактом. Військовому для захисту Батьківщини потрібно забезпечити найвищий рівень захисту його прав. Тоді проблем з набором нових контрактників не буде.

Відсутність ясності та чіткої позиції щодо порядку звільнення з військової служби також породжує багато чуток і вигадок, створює родючий грунт для можливих маніпуляцій в інформаційному просторі. Цей фактор посилюється в умовах гібридної війни, а саме її інформаційно-ідеологічної частини, і вже використовується для дестабілізації ситуації в державі.

Для мінімізації зазначених вище явищ достатньо просто змінити одне слово в законодавчому акті.

 Висновки

Підсумовуючи, ми маємо сьогодні таку картину.

У зв’язку із суперечністю норм права Закон про звільнення військовослужбовців діє фактично до 07.01.2018 р. Як буде проходити звільнення та чи відбудеться воно взагалі у 2018 році після 07 січня абсолютно невідомо. Дуже ймовірно, що процес звільнення може бути зупинений до ухвалення нового закону.

В даному випадку ми маємо суто юридичну проблему, де наявність одного неточного слова робить невизначеним правове становище тисячі військовослужбовців. Оскільки це проблема юридичного характеру, то і вирішити її можливо лише у правовий спосіб, а саме – ухвалити зміни до Закону #5337. Після цього буде видана нова директива Міноборони і Генштабу, яка конкретизує порядок звільнення у 2018 році. У разі  виконання цих дій звільнення у зв’язку із закінченням строку контракту у 2018 році стане можливим.

Потрібно розуміти, що відмова від унормування цього гострого і наболілого питання , це є пряме і грубе порушення прав військовослужбовців та принципів права взагалі.

Що стосується юридичних порад, то складно давати будь-які рекомендації, оскільки, опинившись в такому становищі, військовослужбовці мають невелике поле для маневру. Але попри це, кожен, хто не бажає продовжувати військову службу, і відносяться до ІІІ і ІV категорій осіб, має:

-  По-перше, за 3 місяці до закінчення 18-місячного строку переслужування та  24-місячного строку вислужування написати і зареєструвати  у 2 примірниках рапорт на звільнення у військовій частині.

-  По-друге, у разі відмови від звільнення звертатися до суду за захистом своїх прав.

А всім активістам, волонтерам, членам громадських організацій не завадило б  нагадати народним обранцям, що якнайшвидше ухвалити зміни до закону і врегулювати питання звільнення військовослужбовців – це їхній обов’язок. 

 Антон Красов 

Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges