Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Грошi

Ремонт дороги по вул. Гагаріна вже за 1 837 511,68 грн, а не за 1 632 000 грн!

31.05.2018

Щоб капітально відремонтувати частину вулиці Гагаріна (від вул. Михайла Грушевського до вул. Партизанської), у системі публічних закупівель ProZorro управління містобудування, архітектури та ЖКГ Знам’янської міської ради два рази проводило тендер на суму  1 843 532 грн. У першому тендері перемогла черкаська фірма – ТОВ «Дорожньо-будівельне управління – 70» і можна було б зекономити кошти міста в розмірі 211 532 грн, але переможець тендеру не уклав договір із замовником. У другому тендері перемогла знам’янська фірма ТОВ «АВТОБУДЕКСПРЕС», яка зменшила вартість робіт аж на 6 020,32 грн.Зупинимося на самому процесі проведення двох тендерів докладніше…

Про результати проведення першого тендеру на капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Гагаріна редакція KOMORA.INFO повідомляла в кінці березня місяця, в якому брали участь 5 підрядників, завдяки чому вдалося знизити вартість робіт з 1 843 532 грн на 1 632 000 грн. Економія в 211 532 грн означає, що за ці кошти наше місто могло б провестикапітальний ремонт по утопленню фасаду НВК «ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 – гімназія» (209 958 грн) або у два рази більше придбати знам’янським дітям соків та овочів (102 600 грн).  І це лише декілька прикладів. Але економія не вийшла! Тому що переможець першого тендеру відмовився підписувати договір… чомусь.

В обох тендерах брали участь дві знам’янські фірми: ТОВ «АВТОБУДЕКСПРЕС», власник Дмитро Аністратенко та ТОВ «Компанія «УКРДОРБУД», директор Арміне Хачатурян. У першому тендері, коли було ще три конкуренти, обидві фірми були готові значно зменшити вартість робіт: Хачатурян - до 1 600 000 грн, а Аністратенко -  до 1 798 921,08 грн.Але вже у другому тендері, коли вони були єдиними учасниками, підрядники змінили свою тактику і зменшили лише на декілька тисяч:Хачатурян до 1 842 602,12 грн, а Аністратенко до 1 837 511,68 грн.

Крім того, фірма Хачатурян насправді перемогла у першому тендері у черкаського підрядника, але через те, що її документація не відповідала вимогам, тендерний комітет визнав переможцем фірму з Черкас. Одна з причин відмови – це відсутність Додатку 5 про наявність в учасника досвіду виконання аналогічного договору. У другому тендері фірма представила документ наступного змісту:  «У зав’язку з тим, що ТОВ «Компанія «Укрдорбуд» зареєстрована у жовтні 2017 році, ми не маємо досвіду виконання аналогічного договору, але в нас працюють кваліфіковані спеціалісти і ми мамо можливість виконати даний договір.»

На сьогодні тендер не має статусу «Завершений», а лише зі статусом «Пропозиції розглянуті». Зекономити не вийшло, хоча минулого тендеру учасники були щедріші на зниження ціни. Приклад, на що можна було б витрати зекономлені витрати, показує, що ефективне та відкрите використання системи публічних закупівель ProZorro має свої переваги, але водночас існують «лазівки», якими майстерно користаються на свою користь як представники влади, так і підрядники.

Наталка Хандусенко

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges