komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Люди

Молодь Знам’янки за кордоном: досвід навчання у двох країнах (Частина ІІ)

11.05.2017

Продовжуємо цікаву розмову з нашим земляком Дмитром Іваненком,  який у свої молоді роки вже має великий досвід життя за кордоном: як студента у сусідній Польщі, і як вже дорослої людини з освітою у країні порядку і педантизму – Німеччини.

  • Говорячи про відношення до студентів з України, торкнулись теми різниці менталітету нашого і європейського. Дмитро, а особисто для тебе, чий менталітет ближчий поляків чи німців?
  • Мені важко відповісти на це питання, тому що я знаходжусь у пошуках того суспільства, яке б мені підійшло. Як я вже казав, поляки схожі на нас своїми жартами, звичкою торгуватися, з ними легше домовитись. Німці в усьому дотримуються правил і закону.
  • А чим ти зараз займаєшся у Німеччині?
  • Перед тим як відповісти, я хочу дещо пояснити. Колись у Німеччині була військова строкова служба. Пізніше, замість неї запровадили соціальну службу, яка називається «соціальний рік»: наприклад, догляд за дітьми або літніми, робота у лікарні тощо. Раніше, як і військова строкова служба, так і соціальна були примусовими, але зараз все лише за бажанням. В результаті в Німеччині виникли такі фірми, які знаходять молодих людей після школи або ліцею, які ще не визначились чим займатися у майбутньому для проходження такого «соціального року», в кінці якого вони отримують документ, який надає певні переваги під час вступу до вищого закладу. Ці фірми надсилають на роботу до соціальних установ. Отже, таким  чином я потрапив на роботу до дитячого містечка, в якому живуть діти, яких забрали від батьків з різних причин. У містечку знаходиться 8 будинків, де живуть 8 сімей, батьки яких виховують цих дітей, крім своїх власних. Ще на території багато будинків для обслуговування. Моя робота полягає в тому, щоб у них все працювало, тобто допомога по господарству. За цю роботу мені платять кишенькові гроші та забезпечують житлом і харчуванням.

У наступній частині поговоримо про можливості працевлаштування у Німеччині для українців.

Для тих хто пропустив першу частину матеріалу: http://komora.info/22-golovni-novini/2285-molod-znam-yanki-za-kordonom-dosvid-navchannya-u-dvokh-krajinakh-chastina-i

Наталка Хандусенко                                                            

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges