Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

СУДОВА РЕФОРМА. ЩО ДАЛІ? (ПРОДОВЖЕННЯ)

13.04.2018

Наше видання продовжує говорити про хід судової реформи і у сьогоднішньому матеріалі розповімо про найочікуваніші зміни у 2018 році. Початок у  статті за  посиланням - http://komora.info/podiji/3975-sudova-reforma-shcho-dali-2 .

Усі законодавчі бази були прийняті минулого року, а у 2018-му очікується їх повне втілення у життя. Тож, що ж не встигли зробити у 2017, а зроблять у 2018-му?

Подальше впровадження системи електронного судочинства

У зв’язку з ліквідацією у 2018-му місцевих судів та створення окружних, передбачається (для полегшення роботи) масштабний перехід на електронну систему судочинства. До сьогодні така можливість діє тільки у великих  декількох містах України ( Київ, Одеса та ін.). Електронне судочинство дасть можливість вивчати матеріали справи та отримувати усі необхідні повідомлення, обмінюватись документами дистанційно. Передбачається, що для цього треба буде лише пройти простий процес реєстрації та ідентифікації особи. На сьогодні  елементи електронного судочинства вже присутні у судових процесах, як, наприклад,   розклад судових засідань, повідомлення про виклик до суду, сплата судового збору он-лайн та реєстр судових рішень. Все це можна знайти  на сайті Знам’янського міськрайонного суду за посиланням  - https://zn.kr.court.gov.ua/ .

Кваліфікаційне оцінювання діючих суддів

Реформування судової системи передбачає, що стати та перебувати на посаді судді – зовсім непроста справа. Для того, щоб визначити відповідність займаним посадам,   з початку року і до тепер триває кваліфікаційне  оцінювання судів. Цей процес забезпечується  Вищою кваліфікаційною  комісією суддів України. На її  офіційному сайті - https://vkksu.gov.ua/ - можна легко знайти інформацію про тих працівників Феміди, які пропонуються до оцінювання та рішення по тих, які вже його пройшли. Серед багатьох суддів з усієї України у розділі  «Оцінювання» можна зустріти і суддів з нашого міста. Окремо хочеться сказати про сам процес оцінювання. Він, як виявилося, нелегкий. Кожен суддя має скласти тестовий іспит на знання   законодавства України. Тестові завдання обираються комп’ютером і перевіряються також.  Окрім того,  на учасників оцінювання ще чекає і практичний тест: за певний період суддя, що оцінюється, має винести вирок у вигаданій справі. Якщо під час тесту на знання законодавства суддям не дозволяється використовувати жодні допоміжні матеріали, то під час практичного тесту є можливість погортати сторінки Цивільного та Кримінального кодексів.

Далі буде

Ольга Полякова

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges